REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Sprzedaż używanych ciuchów popłaca. Historyczny wynik Vinted

Sprzedaż ubrań i dodatków z drogiej ręki ma coraz więcej zwolenników. Kto nie chciałby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, zadbać o środowisko i jeszcze na tym zarobić?  Jednak twórcom popularnej aplikacji Vinted biznes dopiero teraz zaczął przynosić zyski – spółka odnotowała 17,8 mln euro na plusie - wynika z jej najnowszego raportu.

01.05.2024
10:21
Sprzedaż używanych ciuchów popłaca. Historyczny wynik Vinted
REKLAMA

Platforma Vinted powstała na Litwie w 2008 r. i szybko zaczęła podbijać kolejne rynki w Ameryce Północnej, ale i krajach Europy. W Polsce jest obecna od 2013 roku, nad Wisłą notuje już ponad 10 mln użytkowników. Sprzedaż ubrań i dodatków jest darmowa, ale produkt lub całą szafą można płatnie promować. Spółka zarabia nie tylko na tym, ale i na opłatach (za tzw. „ochronę kupującego” czy sprawdzenia autentyczności produktów z wyższej półki) i reklamach innych firm.

REKLAMA

Więcej wiadomości o zakupach przeczytasz w tekstach:

Mimo że platforma rośnie w  siłę i dziś notuje na świecie około 75 mln użytkowników, przez pierwsze lata nie udało jej się wyjść na plus. To zmieniło się w ubiegłym roku, gdy sprzedaż urosła o 61 proc. – osiągając 596 mln euro. Natomiast zysk netto wyniósł 17,8 mln euro. Spółka ma powody do radości, bo jeszcze rok 2022 kończyła ze stratą netto w wysokości 20,4 mln euro.

REKLAMA

Dodał, że rozwój sprzedaży ubrań z drugiej ręki to skuteczny sposób na złagodzenie szkód wyrządzanych przez branżę modową.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA